Začněte letos se sportem! Jak a proč?
Vánoce jsou nejen svátky klidu, ale také dobrého jídla. A kdo z nás si nedovolil trošičku mlsání, že? :-) Proto jste se možná rozhodli v novém roce začít sportovat. Pusťte se do toho s námi!
Vánoce jsou nejen svátky klidu, ale také dobrého jídla. A kdo z nás si nedovolil trošičku mlsání, že? :-) Proto jste se možná rozhodli v novém roce začít sportovat. Pusťte se do toho s našimi články!
Chcete se naučit běhat, vyzkoušet inline bruslení nebo třeba hledáte jen několik jednoduchých cviků, aby vás přestala bolet záda? Pak jste na správném místě! V této rubrice najdete nejen inspiraci, ale i cenné odborné rady nejen do začátků.
Vánoce jsou nejen svátky klidu, ale také dobrého jídla. A kdo z nás si nedovolil trošičku mlsání, že? :-) Proto jste se možná rozhodli v novém roce začít sportovat. Pusťte se do toho s námi!
Víte, že jsou bolesti zad druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti? Z jakého důvodu? Proč jimi trpí tolik lidí? Dá se jim nějak předcházet? Ve videu si ukážeme několik jednoduchých cviků, které nezaberou více než 5 minut, pomohou bolestem zad předcházet a můžete je cvičit u stolu v kanceláři klidně každou hodinu.
Cvičit CORE neboli jádro je dnes v oblasti fyzioterapie a fitness velmi populární, jak se říká, je IN. Je jádrem ke správnému držení těla, zpevnění těch nejdůležitějších svalů, prevencí možných problémů a bolestí.
Asi čekáte litanie na téma, jak je cvičení prospěšné zdraví, konkrétně na srdce, působí příznivě na cholesterol a další tuky, na krevní tlak, je prevencí obezity, cukrovky, osteoporózy atd. Myslíte, že zrovna tohle vás po čtyřicítce bude motivovat? Bolí vás snad čerstvě vznikající ateromový plát v cévě? Dělá zpočátku něco? A co mírně zvýšený tlak? Nebo počínající řídnutí kostí. To ještě také necítíte, je to tak? Přiměje vás to tedy k akci? Pokud roky necvičíte, tak asi ne. Mám ale jiný motivátor! :-)
Po vydání Ženy po 40 s cviky proti věku Mgr. Kamily Vorlové jsem čelila stále stejným dotazům stran mého cvičení doma. Byly tak časté a tak stejné, že jsem jednou neprozřetelně slíbila vše nafotit a nechat okomentovat právě naší fyzioterapeutkou. A protože sliby se údajně plní o Vánocích, tak i my přicházíme s malým dárkem. V měsících zimní hojnosti kalorické stravy a méně pohybu to vypadá, že v pravý čas. Přejeme mnoho inspirace k vlastnímu pohybu!
Moderní době vládne marketing. Co to znamená? Že k cyklistice nepotřebujete už pouze kolo a helmu, ale i speciální boty, funkční prádlo, rukavice a nevím, co ještě. Nejinak je tomu i u ostatních sportů, kdy výrobci přišli s nejrůznějšími vychytávkami. Protože se věnuji rekreačně více sportům a ten dům není nafukovací, ani mě nebaví před sportem strávit hodinu chystáním a oblékáním se do potřebného vybavení, jsem takový sportovní minimalista. Navíc u běhu není toho hodně, co se dá běžcům ze strany výrobců ještě vnutit. Nicméně, čím déle běhám a čím více kilometrů denně uběhnu, tím více se projevují nedostatky oblečení a vybavení, které není primárně určeno pro běh.
Jak vám potvrdí každý běžec, ale i fyzioterapeut, u běhu je nejdůležitější věcí, kde si u výběru musíte dát zvláště záležet, běžecká obuv. Ano, když se rozhodnete a nevíte, jestli vás to vůbec může bavit, můžete napoprvé vyběhnout doslova v čemkoliv. Ale to pak také můžete přiběhnout s krvavými, sedřenými patami a radost ze sportu, který by vás mohl bavit, je tatam. Proto opravdu běžecké období s neběžeckou obuví neprodlužujte. Zdravotní důsledky by mohly být na kloubech, svalech a páteři mnohem větší, než ona krvácející pata. Zvláště, budete-li běhat na pevném povrchu. U běhu je i komfort opravdu důležitý. Můžete se tak plně soustředit na své tělo, dech, pohyb nohou, ne na něco tlačícího v botě.
Hlásíme se z dalšího sportu, tentokrát jsme se pustili do běhání. A to rovnou s běžeckým guru Vítkem Kněžínkem, který dnes bude naším trenérem a zasvětí nás do tajů běhání. Jak by měl vypadat správný běžecký trénink?
Proč investovat do běžeckých bot? Odpověď na tuto otázku nejlépe zjistíte, když v těch kvalitních poprvé vyběhnete. Sport, běh nevyjímaje, by měl tělo utužit, zlepšit fyzičku a motorické schopnosti. Určitě si u běhu nepotřebujeme cokoliv zranit, zničit klouby, nebo nožní klenbu. Také chceme mít z běhu požitek, ne si všímat, kde nás co tlačí, jak noha v některé části bolestivě našlapuje apod. Navíc cena za běžeckou obuv je v porovnání s příslušenstvím u mnoha jiných sportů téměř zanedbatelná.
Běh je naprosto přirozená lidská aktivita. Jeho síla spočívá v tom, že každý z nás někdy běhal. Ať už jako děti, starší nebo mládežníci a dospělí.
Zkrátka každý běh někdy zkusil. A právě v dnešní době se k běhu vrací stále více lidí a z tohoto sportu se stává fenomén.
Milí přátelé Zdravého omlazení, dnes vás zdravíme z inlinové dráhy atletického stadionu v Brně s Filipem Nývltem, trenérem pražské inlinové školy, který za námi zavítal na ukázkovou lekci s trenérem. Ta by vás měla přesvědčit, že s inliny je možné začít v jakémkoliv věku, i po 40, jak názorně vidíte :-). Zasvětímě vás do tajů základů bruslení, jak padat, brzdit a zkusíme i nějaké to pilování techniky. Ale začnemě tím nejdůležitějším, a to, co si na bruslení pořídit.
Inline bruslení je moderní a populární sport, který je oblíbený téměř všemi věkovými skupinami. Bruslení je pro mnohé synonymem svobody, volnosti, radosti a dobré nálady. Potřebujeme k němu pouze kolečkové brusle, ideální povrch a ochranné pomůcky.
Lyžování, krásné prohánění po svahu, ...to bych chtěl/a také umět, ...ale už to bohužel ve svém věku nezvládnu. Proč byste to neměli zvládnout? Stačí si pořídit vhodný oděv a to ostatní, tedy lyže, instruktora i svah se sněhem vám již zajistí lyžařská škola. Třeba ta, která nám poskytla následující prakticky zaměřené informace, jak na to, jak se na hory vybavit. Inspirujte se! A dejte nám vědět, jak se vám to líbilo!
„To už je pro mě pozdě,“ slyšela jsem od své o 10 let mladší známé. Svěřovala jsem se jí s obavami ze své první tenisové hodiny. Nejen mé obavy byly zbytečné, ale hlavně její pochybnost, že se s tenisem nedá začít těsně před 40 nebo dokonce po 40.
Tenis, hra gentlemanů a dam, je jedním z nejoblíbenějších sportů či koníčků dnešní doby. Jeho popularita stále stoupá ve všech koutech světa.
Podle statistiků je jízda na kola nejrozšířenější pohybovou aktivitou, kterou provozují občané České republiky. Pravda, u mnohých to ke skutečnému sportu má trošku dál, ale cyklistika má mnoho podob. A prakticky všechny jsou skvělou metodou v boji proti civilizačním chorobám, stresu i stárnutí. Cyklistická legenda, dnes organizátor závodů a majitel několika cykloprodejen, Ján Svorada, je tím pravým odborníkem, který nám cyklistiku přiblíží.
Skvělý článek. Mě osobně na posílení pomohl posilovací vozik *** nejen, že nezabírá naštěstí moc místa, ale musím říct, že dělá opravdu zázraky. Cítím se o moc lépe, mám zpevněné tělo a navíc je to skladné a vejde se to i do mého malého pokoje. edit admin: odstraněn odkaz
cvičím pravidelně na břicho i zadek a už jsou i výsledky. :-D Je super si s někým o cvičení pokecat.
Člověk si v krásné scenérii hor neskutečně pročistí hlavu :-). A když k tomu navíc svítí sluníčko, tak je zážitek dokonalý!
Používám rotoped a zjištuji, že mi to dělá i dobře na klouby. K jinému druhu cvičení se nedokopu.
Musím říct, že jsem cyklistice propadl.Skoro každý víkend vyrážím pryč. Ted je mnoho skvělých cyklostezek, tak se jezdí výborně.
Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky
Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky
Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky