Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Zdravý jídelníček a výživa u různých typů zaměstnání - Diskuze (4)

  • Bez kávy nic

    Já bych bez kávy nemohla vůbec nastartovat :) nejraději mám jihoamerickou, pekně volní a ráno opravdu nakopne. Ne nadarmo se říká, že den začíná kávou

    volerka  |  28. 04. 2016, 08:17  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Práce v IT

    Ráno v 7 jogurt, potom kafe kafe kafe, oběd pizza z krabice, další kafe a red bull. Potom dál už je to podle návodu - večer obložená bageta a ve 3 noční svačinka :-) Otázkou je, jestli se dožijeme těch 40 let...

    Lemur  |  15. 05. 2015, 13:29  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Sedavý způsob života vs. typ zaměstnání

    Je fajn, že pojem sedavý způsob života většinu z nás rozčílí. To nás přinutí přemýšlet o našem životním stylu. Text neříká, že vaše profese je sedavá. Dotýká se toho, že příklad, na kterém je prezentován konkrétní stravovací režim, je účelně zpracován pro osobu, která svůj volný čas, mimo profesi, tráví fyzicky neaktivně. Jiné by to bylo, kdybyste se denně věnovala alespoň 60 min. náročnější fyzické aktivitě (sportovní aktivity a namáhavé aktivity). Dále se zamyslete nad délkou doby klidu a spánku. Je nutné také počítat s tím, že energetické nároky u jednotlivců u různých činností závisí na mnoha paramentech. Doporučila bych vždy se pokusit o zachování pravidelného režimu v rámci volna i práce, resp. zachování stálého přísunu energie a nedojídat se navíc. Za důležité nepovažujte pouze frekvenci jídel, ale především - složení stravy (volba konkrétních potravin a pokrmů). Pochopitelně, že délka spánku je taktéž individuální, a lze s touto skutečností pracovat při plánování režimu tzv. na "tělo". :) Mgr. Jana Eliášová

    ZdravéOmlazení.cz  |  14. 05. 2015, 16:04  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Pracuji i v noci

    a moje práce není tedy rozhodně sedavá. Takže jíst kolem půlnoci a pak až někdy v 7 h ráno tak mám hlad jak vlk. Jako příklady jídelníčku dobrý, ale být do 7 h hladem to nedám. Většinou kolem 3h si něco k jídlu dám. Kolem 13 h oběd je pro mě taky nemyslitelný. Když mám 3 noční po sobě tak se potřebuji hlavně vyspat.

    lenka  |  13. 05. 2015, 12:13  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace