Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Třetí dítě před čtyřicítkou?

  • Třetí dítě před čtyřicítkou?

    Chtěla bych se zeptat, jaký je váš názor na těhotenství ve věku kolem 40. Mám dvě děti 11, 9 let a přemýšlím, jestli jít ještě do jednoho nebo ne - bude mi letos 36 let.

    veruli79  |  04. 02. 2015, 09:45  |  Reakcí: 16  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Proč ne? Pokud dítě oba chcete. Samozřejmě po poradě s lékaři, kteří znají Tvůj zdravotní stav.

      Calamity J.  |  04. 02. 2015, 09:56  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Taky si pořád pohráváme s myšlenkou třetího dítěte. Děti by miminko moc chtěly :D Ale já nevím, jestli už na to nejsme líní. Přeci jen s těmi odrostlejšími dětmi je spousta věcí jednodušších. Už můžou být sami doma, když je potřeba. Když jsme někde na výletě nebo na návštěvě, tak nemusíme řešit jídlo a pití... už můžou prakticky cokoliv... Na druhou stranu to opečovávání miminka má taky něco do sebe, že jo. :))

      Naďa  |  04. 02. 2015, 10:18  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      V dnešní době už celkem "normální" záležitost, pořídit si miminko později. Vlastně jsem na toto téma četla nedávno zajímavý článek, kde psychologové se shodli i na spoustě výhod. Já osobně bych jen měla strach z těch zdravotních rizik. Každopádně je to vaše rozhodnutí. :-)

      Evulik25  |  05. 02. 2015, 07:45  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Řeším to i z pohledu práce - jsem OSVČ, takže mateřská nebude, protože kdybych půl roku nedělala, nebude už pak co dělat... Je to těžké rozhodování. Navíc, potenciální otec by sice chtěl, ale nedělám si iluze, že by jakkoli fungoval. Beru to proto čistě jako své rozhodnutí, pokud řeknu ne, nikdo mi to vyčítat nebude. Když pak ale jdu po městě a vidím kolem ty babičky s břichama nějak z toho moc nadšená nejsem.

      veruli79  |  05. 02. 2015, 08:48  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

        Je to velké dilema. Zatímco jsem byla zaměstnanec, předala jsem práci a odešla na mateřskou. Ale když má člověk vlastní podnikání, nemůže to všechno někomu předat.

        Calamity J.  |  05. 02. 2015, 08:57  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Proč ne? Záleží jaká je u vás situace doma a jak jsi na tom zdravotně. Měla bys třetí dítě v 36 letech a někdo v tomto věku nebo i později teprve záčíná :-) Ale zase chápu, že když už jsou odrostlé děti, zaběhnuté podnikání - jak píšeš, je škoda tohle všechno opouštět. Spíš si řekni, co je pro tebe prioritní - mít dalšího prcka nebo to, co máš teď.

      Jani55  |  05. 02. 2015, 14:20  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      klidne,jestli to zvladnete fyzicky ,porodila jsem dvojcata v 37 letech a musim rict,ze stara jsem se necitila a necitim ...ale je fakt,ze se budu muset hodne snazit at v jejich 20 nevypadam jak stara baba:D

      liberte  |  12. 02. 2015, 13:25  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

        :-)

        Calamity J.  |  12. 02. 2015, 13:35  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Moje mamka čekala mou nejmladší ségru když jí bylo 35, takže proč ne. Ženy rodí v dnešní době i ve 40.

      zuzbr  |  24. 02. 2015, 06:16  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      36 let, to není žádný pozdní věk, někdo teprve začíná rodit. Pokud jsi zdravá a chceš miminko, jdi do toho. Děťátka si budeš tak nějak víc užívat a ve větším klidu než když jsi byla mladá a nezkušená

      Milka98  |  03. 08. 2015, 20:15  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      Jestli se na to cítíte tak proč ne, akorát budete muset být víc opatrnější:)

      Kamilka  |  19. 09. 2017, 09:05  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Třetí dítě před čtyřicítkou?

      myslím si, že na to ještě není pozdě, ale asi by bylo těhotenství víc hlídané:) hlavně musíte vy sama vědět jestli jste na to připravená:)

      Štofinka  |  29. 09. 2017, 14:31  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace