Inzerce

Plazma terapie

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Přirozenost – materiál mininvazivní (jehla nebo Vitalinjector - pistole pro mezoterapii), plazma z vlastní krve odebrané před zákrokem
Věk 30+
Část těla obličej
Problém povadlá pleť
Cena zákroku cca 5000 Kč

Princip plazmaterapie

Plazmaterapie je celosvětově oblíbenou anti-aging metodou, která využívá regenerační sílu vlastního těla. Doslova vlastní krví dosáhneme omlazení pleti, zpomalení procesu stárnutí, vyhlazení vrásek.

Plazma vyvolává v kůži hojivý proces. Je bohatá na růstové faktory s regeneračním účinkem na pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu.

Aplikuje se v kůži do povrchové a střední dermis.

Obr. 1: Mezoterapie plazmou se provádí v povrchové a střední dermis.

Příprava před zákrokem

Vzhledem k počátečnímu odběru krve je vhodné přijít na zákrok dostatečně hydratovaná/ý.

Jak se provádí plazmaterapie?

Po odběru krve v centrifuze od sebe oddělíme dle váhy těžší červenou řadu a lehčí bílou řadu – její spodní vrstvu tvoří krevní destičky. V této vrstvě se nacházejí všechny důležité látky pro ozdravění kůže, nastartování hojivého procesu.

Foto 1 vlevo: Odběr krve. Foto 2 vpravo: Centrifuga rozdělila těžší červenou řadu a lehčí bílou řadu – bílé krvinky a na rozhraní obou krevní destičky.

Foto 3 vlevo: Odběr krve. Foto 4 vpravo: Připravený aktivátor.

Foto 5 vlevo: Umístění zkumavek s odebranou krví do centrifugy - odstředivky. Foto 6 vpravo: Natažení aktivátoru.

K samostatné bílé řadě přidáme aktivátor, který rozloží destičky a vyplaví z nich všechny důležité látky pro regenerační proces. Látky aktivující interleukiny, cytosiny, a další které v poraněném místě vyvolají proces obnovy, hojení bez předchozího poranění.

Foto 7 vlevo: Byly odebrány a odstředěny 4 zkumavky krve. Foto 8 vpravo: Natažení plazmy k aktivátoru. Krevní destičky byly rozbity aktivátorem. Z destiček se vyplaví všechny důležité látky pro regenerační proces.

Následně je plazma aplikována buď pomocí caa 200 vpichů malou jehlou foto nebo Vitalinjectorem, u kterého dochází k rovnoměrnějšímu rozložení plazmy, nejsou tolik viditelné hrbolky po zákroku jako u jehly, ale i tam rychle v průběhu téhož dne vymizí, vstřebají se. Vitalinjector je nevhodný u citlivé pleti, která reaguje na podtlak vznikem podlitin, které se vstřebávají až 14 dní.

Foto 9 vlevo: Osušení obličeje a rozmasírování aplikované krevní plazmy. Foto 10 vpravo: Pleť ihned po zákroku. Hrbolky v kůži obsahují krevní plazmu. Povrch se velmi rychle vyrovná.

Foto 11, 12: Aplikace plazmy po malých dávkách drobnými vpichy do celé kůže obličeje.

Červená složka se likviduje, není pro kůži použitelná, vytvořila by v ní červenohnědé, hemosiderinové pigmentace, lidově modráky.

Je zákrok plazmaterapie bolestivý?

Ano, vpichy jsou cítit jako mírná bolest nebo štípání.

Jak dlouho aplikace plazmy trvá?

Samotná aplikace plazmy pouze kolem 15 minut, je však nutné počítat s úvodním odběrem, centrifugací a přípravou plazmy k aplikaci, tedy celkem asi 30 minut.

Co od plazmaterapie očekáváme? Jaký je efekt zákroku?

Dochází k rozjasnění, zpevnění pleti, jejímu zjemnění a hydrataci, vyhlazení mimických vrásek. Pleť vypadá mladistvější. Velmi rády ji podstupují ženy, které chtějí svou pleť omladit, ale zakládají si na přirozenosti.

Foto 13, 14: Srovnání stavu před a po zákroku.

Kdy se plazmaterapie provádí?

Jak již z předchozího vyplývá, jedná se o udržovací zákrok pro ženy do 40 let. Po 40 pak jako doplněk dalších zákroků, součást komplexní celoroční péče, nepůsobí nijak na gravitační důsledek stárnutí, tedy na povislý obličej, nedělá facelift apod., její efekt se týká pouze zlepšení kvality pleti.

Jak často se provádí?

Podle toho jak kdo potřebuje. Někdo 2-3 sezení, např. každých 14 dní nebo po třech týdnech. 

Režim pro plazmaterapii

Ošetřená/ý může odejít zpět do pracovního procesu, ale vzhledem k tomu, že došlo k porušení integrity kůže – vpichy jsou možné vstupní brány infekce, je vhodnější mít naplánovaný i po tomto zákroku klidový režim. K zákroku se navíc počítá další zátěžový faktor v podobě odběru krve, proto bych imunitu ani po tomto zákroku dále nepokoušela. Po odběru je vhodná časná a dostatečná hydratace k doplnění objemu tekutin.

Ošetřování pleti po plazmaterapii

Po plazmaterapii je vhodné využít kanálků vytvořených jehlou do kůže a pokračovat v kvalitní anti-aging péči doporučenou korektivním dermatologem nejlépe s antioxidanty nebo oligopeptidy.

Kontraindikace, kdy není možné plazmaterapii provést

Kontraindikace jsou stejné jako u jiných zákroků, a to akutní horečnaté onemocnění, onkologické onemocnění, autoimunitní choroba, relativní pak těhotenství a kojení. Není vhodná při užívání fotosenzitivních léků. Vital Injector není možné použít u pleti citlivé na podtlak, dochází k tvorbě podlitin, které se vstřebávají 10 až 14 dní. Citlivost pleti na podtlak je možno otestovat u čištění pleti Hydrafacialem.

Cena plazmaterapie

Cena plazmaterapie se pohybuje kolem 5000 Kč.

Fotodokumentace převzata z knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Dobrý den, mám problém s akné, dělají se mi na bradě pořád bouličky, které tam vydrží třeba měsíc než zmizí. Je možné nějaké vyšetření nebo nějaká léčba, která by mě toho zbavila. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, už dlouhou dobu mě trápí akné na zádech a taky tmavé fleky po něm. Zkoušela jsem všechno možné a fleky nemizí. Můžete mi prosím poradit nějaký bělící krém nebo nějaký přípravek, který by pomohl? Na laseru jsem už byla ale nepomohl. Slyšela jsem o glyku-a, ale nevím, jestli to je na flíčky po akné. Děkuji moc za odpověď, Dujková

Nevím, jestli to bude dotaz právě pro Vás paní doktorko Trojanová. Od 10.1.2017 jsem nastoupil do firmy Dyas v Uh. Ostrohu a pracoval jsem tam do 30.1.2017, kdy jsem byl propuštěn z důvodu, že jsem dostal alergickou reakci na kůži, a to z klihového lepidla FX 110, které se používá pro lepení překližkových desek! Projevilo se u mne znovu podezření pro nemoc z povolání a má dermatoložka celý soupis diagnóz již z minulosti, kdy jsem tento problém již měl, a to před 25 lety a bylo mi to uznáno už jednou jako nemoc z povolání a v současnosti se mi to znovu vrátilo a má dermatoložka paní MUDr. Alena Všetulová z dermatologické ambulance ve Veselí nad Moravou celý můj případ odeslala do Ambulance dermatologické pro profesionální dermatozy do Brna na kliniku u svaté Anny, a to konkrétně paní doc. MUDr. Elišce Dastychové,CSc. a panu MUDr. Miroslavovi Nečasovi, Ph.D k posouzení a to již 1.2.2017! Do dnešního dne, a to k 8.3.2017, mi nepřišlo ani mé lékařce ani mě do schránky žádné vyjádření o posouzení mého případu! Můžete mi nějak poradit, kde najdu kontakt tady na Vašich stránkách konkrétně na MUDr. Elišku Dastychovou a nebo MUDr. Miroslava Nečase? Mám na to posouzení ještě počkat, zašlou mi ho do mé poštovní schránky? Poraďte mi prosím! Pro přesnost uvádím, že se jmenuji Dalibor Osoha a bydlím v Uh.Ostrohu a od 30.1.2017 jsem v pracovní neschopnosti kvůli podezření na nemoc z povolání! Předem děkuji za Vaši odpověd a se srdečným pozdravem a přáním hezkého dne Osoha Dalibor.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Známe to všechny. Období po 40, nebo spíše k padesátce, kdy obličej přestává být takový svěží a šťavnatý, všechno klesá dolů, včetně ústních koutků, takže vypadáme takové smutnější a zvětšující se propadliny pod očima k tomu přidají ještě známky únavy. Co s tím? Metod je dnes spousta. Ale i v našem věku se snažme volit ty, které čím méně změní výraz obličeje, tím více mají vliv na kvalitu kůže a výsledný pocit zdraví a svěžesti, kterým pak vyzařujeme na své okolí. 

Manuální lymfodrenáž je základní léčebná metoda, která napomáhá odtoku lymfy z postižené oblasti a podporuje správné proudění lymfy v těle, v tomto případě z dolních končetin. Jedná se o velmi jemnou techniku speciálních hmatů odlišných od klasické masáže. Jejím cílem je napodobit práci zdravého lymfatického systému a odvést lymfu z oblastí, kde se hromadí, směrem přes cévní systém do ledvin, a tím z těla jí zachycené škodliviny vyloučit.

Víte, že má v několika opakováních i výrazný liftingový efekt? Ostatně vypnutí v oblasti dolní čelisti a změna smutného a unaveného obličeje ve svěží je patrné i na miniaturách. Podrobnosti v článku.

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace