Inzerce

Proč jsou některé ženy podstupující omlazující metody tak nechutně nafouklé v obličeji?

Nechci jmenovat, abych někoho neurazila, ale určitě jste na titulce deníků zahlédli poslední dobou nespočet takových nafouklých obličejů, převážně dam postaršího věku. Říkali jste si, proč to s anti-aging tolik přehánějí?

No, ony už v podstatě nemají příliš na vybranou, pokud nechtějí mít vrásky, povislé tváře podél brady apod.

Udělaly totiž 1 takovou nerozvážnost, před kterou je nikdo nevaroval a kterou jsou nyní nucené stále opakovat:

Až příliš brzy a příliš mnoho si obličej nafukovaly v nejlepším případě kyselinou hyaluronovou, v horším nevstřebatelnými materiály.

Co je na tom nerozvážného, říkáte si?

Množství kolagenu a elastinu, které dělají pokožku pevnou a pružnou se věkem snižuje až téměř k nule. Když pak takto kvalitativně změněnou kůži nafouknete výplní jako balón, tak po vstřebání výplně ta kůže zůstane z velké většiny vytáhlá, rozhodně se nesmrští, jak by tomu bylo u mladého člověka. Stačí si vzpomenout na kůži břicha po porodu, která se jak se zvyšujícím počtem let, tak i zvyšujícím počtem porodů hůře „dostává“ do původní velikosti. Proto bychom s veškerými výplněmi měli šetřit a použít pouze takové množství, aby se z unaveného obličeje stal svěží, šťavnatější, nikoliv z přirozeně krásného, byť vrásčitého, nepřirozeně zomboidní.

Začarovaný kruh

Pokud je obličej abnormálními výplněmi vytáhlý, nezbývá dotyčným k jeho vyhlazení užít opět ono nadměrné množství výplně. „Velikost“ pokožky je totiž bez výplně obrazně řečeno o několik čísel větší než to, co je do ní umístěno.

Tak vzniká bludný kruh. Čím více naplňujete, tím více je pak kůže povolená. 

Takže všeho s mírou platí u anti-aging metod dvojnásob.“

Omlazení nesmí být na první pohled patrné

Když si u omlazení říkáte, to je ale skok před a PO, pak je určitě něco špatně. U správného omlazení vidíte u fotek před a PO minimální rozdíl. Většinou právě v kvalitě kůže, jejímu sjednocení, barevnému a strukturálnímu. Obličej vypadá zdravěji. Když vám však představíme paní před a vzápětí PO, řeknete, ta je ale najednou čupr. Výraz v obličeji je svěžejší, ale s minimálními rozdíly, takže nezaujatý pozorovatel nic nepozná, pouze si řekne, že vám to dnes vážně sekne. Wow efekt je v případě omlazujících metod rozhodně špatně.

Poděkování za laskavou odbornou korekturu patří korektivní dermatoložce MUDr. Petře Trojanové, PhD.

Dobrý den, mám problém s akné, dělají se mi na bradě pořád bouličky, které tam vydrží třeba měsíc než zmizí. Je možné nějaké vyšetření nebo nějaká léčba, která by mě toho zbavila. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, už dlouhou dobu mě trápí akné na zádech a taky tmavé fleky po něm. Zkoušela jsem všechno možné a fleky nemizí. Můžete mi prosím poradit nějaký bělící krém nebo nějaký přípravek, který by pomohl? Na laseru jsem už byla ale nepomohl. Slyšela jsem o glyku-a, ale nevím, jestli to je na flíčky po akné. Děkuji moc za odpověď, Dujková

Nevím, jestli to bude dotaz právě pro Vás paní doktorko Trojanová. Od 10.1.2017 jsem nastoupil do firmy Dyas v Uh. Ostrohu a pracoval jsem tam do 30.1.2017, kdy jsem byl propuštěn z důvodu, že jsem dostal alergickou reakci na kůži, a to z klihového lepidla FX 110, které se používá pro lepení překližkových desek! Projevilo se u mne znovu podezření pro nemoc z povolání a má dermatoložka celý soupis diagnóz již z minulosti, kdy jsem tento problém již měl, a to před 25 lety a bylo mi to uznáno už jednou jako nemoc z povolání a v současnosti se mi to znovu vrátilo a má dermatoložka paní MUDr. Alena Všetulová z dermatologické ambulance ve Veselí nad Moravou celý můj případ odeslala do Ambulance dermatologické pro profesionální dermatozy do Brna na kliniku u svaté Anny, a to konkrétně paní doc. MUDr. Elišce Dastychové,CSc. a panu MUDr. Miroslavovi Nečasovi, Ph.D k posouzení a to již 1.2.2017! Do dnešního dne, a to k 8.3.2017, mi nepřišlo ani mé lékařce ani mě do schránky žádné vyjádření o posouzení mého případu! Můžete mi nějak poradit, kde najdu kontakt tady na Vašich stránkách konkrétně na MUDr. Elišku Dastychovou a nebo MUDr. Miroslava Nečase? Mám na to posouzení ještě počkat, zašlou mi ho do mé poštovní schránky? Poraďte mi prosím! Pro přesnost uvádím, že se jmenuji Dalibor Osoha a bydlím v Uh.Ostrohu a od 30.1.2017 jsem v pracovní neschopnosti kvůli podezření na nemoc z povolání! Předem děkuji za Vaši odpověd a se srdečným pozdravem a přáním hezkého dne Osoha Dalibor.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Kyselina hyaluronová, mezonitě, plazma, nebo bude stačit peeling a červené světlo? 

Plánujete dopřát své pleti omlazovací proceduru a v nabídce center estetické péče poněkud tápete? Chcete vědět, zda lékař, do jehož rukou se chystáte svěřit, je skutečným odborníkem? Péči o pleť si budete platit vy a odehraje se na vašem obličeji. Rozhodně tedy není od věci se před zákrokem dobře informovat.

Ke zdravému omlazení vede pouze jedna cesta, dlážděná radami skutečných odborníků, kteří vás po ní provedou. Kteří to jsou? Že skutečně zdravé omlazení není ani o kosmetice, ani o plastikách? Je o sympatickém oboru zvaném korektivní dermatologie. Jaké metody jsou nejúčinnější?

Když jsme sepisovali knihu Žena po 40, překvapilo mě, že se dermatologové, tedy kožní lékaři, péčí o zdravou pleť běžně nezabývají. Pátrala jsem tedy a zjistila, že péče o pleť a hlavně její omlazení jsou v kompetenci lékařského oboru korektivní dermatologie.

Ukázka účinného omlazení na jedné návštěvě korektivní dermatoložky v 5 krocích: první 3 trvající 20 minut, poté peeling 10 a působení červeného světla 20 minut, cena omlazení 12 až 15 tisíc korun.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace