Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Praktické rady v období krize

Většina lidí se občas dostane do náročné životní situace (rozvod, rozpad vztahu, nečekané ukončení pracovního poměru), která trvá několik měsíců či let a je dobré mít určité opěrné body, jež nám pomohou tímto obdobím lépe projít. Nabízím několik praxí osvědčených rad. Dají se použít jak při řešení života osobního, tak pracovního.

1. Stýkejte se s těmi, kteří mají to, co Vám chybí.

V případě rozchodu je dobré mít kamarádku, která má spokojený vztah, a potkávat se s ní třeba v kavárně.

2. Buďte s těmi, kteří Vám věří.

Jak praví staré přísloví „bližší košile, než kabát“, čili pokud nám lidé, s nimiž žijeme či se často stýkáme, věří, má to na nás velký vliv. Pokud nás zesměšňují a dávají nám najevo, jak jsme např. při hledání práce neschopní, také se to odrazí na výsledku. Bohužel negativně. Dochází ke snížení sebedůvěry, rostou naše strachy.  Tím vlastně odsunujeme, aby se situace obrátila k lepšímu.

3. Pište si plán na každý den a večer si ho kontrolujte.

Pokud se udržuje určitá pravidelnost, hlava je zaměřena na úkoly a „nemá čas na nesmysly“. Jestliže je občas neplním, je vhodné se jim věnovat v nejbližším období. V případě, že se neplnění opakuje, doporučuji hledat příčinu.

4. Dodržujte životosprávu včetně pitného režimu.

Rozchod či odchod ze zaměstnání může přinést pocit vnitřní prázdnoty, což se někteří jedinci snaží doplnit jídlem. Dochází k přejídání, přibývání na váze a následným pocitům viny. A navíc to i stojí peníze, které v tomto období mohou začít ubývat.

5. Choďte spát v pravidelném čase.

Dodržování určitých rituálů se doporučuje už od dětského věku. Dává to pocit určitého bezpečí a pomáhá zklidňovat mysl.

6. Sledujte své zlozvyky a snažte se je odbourávat.

Změny jsou součástí dnešní doby a nyní je příležitost, svým neřestem věnovat pozornost a zapracovat na jejich postupném odbourávání. Mimo jiné nám to posílí snižující se sebedůvěru.

7. Protahujte denně své tělo.

Třeba jen chůzí do schodů. Přesně dle pravidla „ve zdravém těle zdravý duch“.

8. Dělejte radost sobě či druhým.

Třeba jen úsměvem či pochvalou. Vše, co dáváme, se nám znásobené vrátí. Každý se rád podívá na usměvavého člověka a uvítá pochvalu na svoji osobu či skutek.

9. Ujasněte si, odkud kam jdete.

Ujasněte si, odkud jdete (ze vztahu, práce), kde se nacházíte, a kam vlastně chcete pokračovat. Jak praví jedno moudro, „nejdeme-li dopředu, couváme“. Pokud jasně cítíme, že potřebujeme pauzu, dovolme si ji. Většinou se ovšem nečinnost postupně obrací proti nám a za čas potkáme podobnou situaci v zaměstnání či ve vztahu.

10. Je-li Vám těžko, vyplačte se, a to kdekoliv.

Odplavená bolest uvolní místo příjemnějším pocitům.

11. V případě nejasností se obraťte na profesionály.

Kamarádka je úžasná, když nás občas vyslechne, ale i ona má svoje úkoly a hlavně její náhled na naši situaci bývá spíše láskyplný, nikoliv objektivní.

Přeji všem, aby období bolesti bylo co nejkratší a cesty další byly v souladu s vaším nitrem.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Zdravím všechny příznivce těchto stránek. Každý člověk se občas dostane do situace, kdy potřebuje pomoc druhých – ať už je to bolavý zub, rozbité hodinky či cokoliv jiného. Jsou však obory, kde najednou znejistíme, neboť… Mezi takové služby patří právě psychologická, psychiatrická a terapeutická péče. Cílem tohoto článku je objasnit novou, psychologickou a terapeutickou službu.

Komunikace znamená jak, komu a co říkám. Do toho patří jak slova, tak řeč a jazyk těla. 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace