Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Krátkozrakost a astigmatismus

  • Krátkozrakost a astigmatismus

    Zdravím, chtěla jsem se zeptat, já jsem slyšela, že když má někdo astigmatismus, tak se mu dioptrie nestáhnou až na nulu, má s tím někdo zkušenosti? Co je na tom pravdy? Já si zatím na brýle nestěžuju, už jsem si na ně za celý život zvykla.

    Jankadlouha  |  24. 08. 2017, 09:29  |  Reakcí: 1  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Krátkozrakost a astigmatismus

      Odpověď oční lékařky, paní primářky MUDr. Zdeňky Wandrolové: Výsledek refrakční operace do jisté míry závisí na tom, zda se jedná o astigmatismus krátkozraký nebo dalekozraký a na tom, jaká je jeho velikost. V současné době jsou refrakční operace velmi individualizované, při plánování operace se provádí několik vyšetření, na základě jejichž vyhodnocení se pak stanoví typ zákroku tak, aby byl pro klienta co nejlepší. Výsledky operací jsou velmi dobré, i když vzhledem k charakteru vady nemusí být některé typy zcela odstranitelné. Uvádí se, že více než 90 % pacientů je po zákroku zcela bez brýlí. Pokud ale máte zájem o refrakční operaci, vždy je dobré podstoupit konzultaci ve vybraném refrakčním centru, kde Vám poradí, který typ operace bude pro Vaši vadu nejlepší a jaký je možno očekávat pooperační výsledek.

      ZdravéOmlazení  |  29. 08. 2017, 07:19  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace